A 2006/2007-es tanévben megalakult a "Gimnáziumért" Egyesület a nevelőtestület és a szülői munkaközösség kezdeményezésére.
Az egyesület célja a gimnáziumban folyó oktatási, kulturális és szabadidős tevékenységek kínálatának színesítése és anyagi feltételeinek biztosítása (a tanulók jutalmazása, könyvek, utalványok, színházbérletek vásárlása, a számítástechnikai eszközök fejlesztése, az osztálykirándulásokon, múzeumlátogatásokon, kiállításokon való részvétel támogatása, uszoda használatának finanszírozása).
Hogy ezeket a törekvéseket megvalósíthassuk, kérjük, pártoló tagként évi egyszeri alkalommal 2.400 Ft-tal (ez havi 200 Ft-ot jelent) járuljanak hozzá az egyesület vagyonának növeléséhez.
A hozzájárulást minden évben az osztályfőnökök gyűjtik össze a tanulóktól október végéig, majd az iskolatitkár az egyesület számlájára utalja.
Az 1%-os adóalapból leírható pénzösszegeket 2009-től tudjuk fogadni, azonban addig is várjuk a diákok pártoló tagságán kívül a hozzátartozók, ismerősök, cégek, vállalkozók bármilyen összegű felajánlását.
Az így összegyűlt pénz felhasználásáról folyamatosan tájékoztatjuk Önöket.
Köszönettel:
az egyesület alapító tagjai